TNB KEP

TNB Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcılığı ve Ticaret A.Ş., 13 Ocak 2012 tarihinde kayıtlı elektronik posta hizmeti vermek üzere kuruldu. Türkiye Noterler Birliği çatısı altında güçlü mevzuat hâkimiyeti ve deneyimi ile hukuk tecrübesini birleştirerek elektronik ortama taşıdı. TNB KEP, KEP hizmetlerinin yanı sıra kurumlara ve bireylere elektronik imza, danışmanlık hizmetleri, KEP yönetim çözümleri ile global ve yerel iş ortakları ile geliştirilen özel katma değerli yazılım çözümleri ve hizmetlerini de müşterilerine sunmaktadır.
Sunulan özel çözümler arasında Microsoft iş birliği ile geliştirilen Türkiye’de ilk ve tek KEP 365 uygulaması ile Outlook 365 üzerinden KEP hesaplarına güvenli erişim imkanı, EBYS entegre çözümleri ile EBYS içerisinden KEP süreçlerinin yönetimi, İnsan Kaynakları uygulama entegrasyonları ile İnsan Kaynakları bildirimlerinin KEP üzerinden yönetimi, E-fatura entegre mutabakat çözümleri gibi birçok sektörel uygulama yer almaktadır.
Türkiye Noterler Birliği Teknoloji şirketi olarak faaliyet gösteren TNB KEP, aynı zamanda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından KEP hizmeti vermek üzere lisanslandırılan ilk özel kuruluştur.
TNB KEP, Ankara Genel Merkez, İstanbul ofisi ve Türkiye çapında yaygın hizmet noktaları üzerinden KEP hizmetlerini vermektedir.
TNB KEP; uzman personeli, uluslararası güvenlik ve kalite sertifikalarına sahip bilişim teknolojileri alt yapısı ile kişi ve kuruluşların KEP ihtiyaçlarına cevap veriyor.

TNB KEP sisteminde veri ve kişisel bilgi güvenliği ISO/IEC 27001:2013 ve BS 10012 standartları ile kontrol edilmektedir. Ayrıca ISO/IEC 27031:2011 standardına uygun iş sürekliliği yönetim sistemi uygulamaktadır.

Kuruluş : 13 Ocak 2012
Kurucusu ve sahibi : Türkiye Noterler Birliği
Merkez : Ankara
Şube : İstanbul